Wyprawka szkolna idealna, czyli...

2021-08-31
Wyprawka szkolna idealna, czyli...

Wyprawka szkolna idealna – czyli lista rzeczy, które każdy super uczeń mieć powinien.

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim odwieczne dylematy każdego rodzica dziecka w wieku szkolnym: jaki wybrać lunchbox dla dziecka? Jaki plecak dla pierwszoklasisty będzie idealny? Który piórnik pomieści wszystkie potrzebne rzeczy? I najważniejsze – jak dobrać wyprawkę szkolną, by ta nie obciążyła pleców dziecka? Postanowiliśmy rozprawić się ze wszystkimi najważniejszymi problemami, by wejście w nowy rok szkolny nie spędzało już snu z powiek ani uczniom, ani rodzicom!

 

Plecak czy torba – co jest wygodniejsze i zdrowsze dla ucznia?

Garbienie się i noszenie na plecach ciężarów, w okresie szybkiego wzrostu dzieci w wieku szkolnym, są głównymi powodami późniejszych problemów z postawą i kręgosłupem. Mimo postępu technologicznego, uczniowie wcale nie zmniejszyli ilości podręczników i zeszytów zabieranych ze sobą każdego dnia do szkoły. Dlatego też niesamowicie istotne jest znalezienie odpowiedniego „transportera”, który pomieści cały szkolny ekwipunek i jeszcze skoryguje plecy ucznia. Chyba nie trzeba dodawać, że musi wyglądać cool i budzić podziw wśród koleżanek i kolegów z klasy?

Plecak szkolny z mocno zbudowanym, usztywnionym tyłem oraz ponadczasowym printem spełni te zadania doskonale. Szczególnie warto zwrócić uwagę na modele z szerokimi, grubymi szelkami, które będą działać niczym stabilizator postawy.

                                      

 

Pomocnym dodatkiem do plecaków są pasy umożliwiające spięcie szelek na klatce piersiowej. Wówczas ciężar książek rozkładany jest na mięśnie klatki, odciążając przez to kręgosłup i ramiona. Takie plecaki są w szczególności polecane dla uczniów, którzy noszą ze sobą dużą ilość rzeczy do szkoły lub mają tendencję do nadmiernego odchylania się do tyłu pod ciężarem plecaka.

                                    

 

 

Torebki listonoszki przeżywają obecnie swój renesans w szkołach. Mimo tego nadal budzą wiele kontrowersji wynikających z… braku wiedzy na temat sposobu ich prawidłowego noszenia. Oczywiście nigdy nie zastąpią plecaka, który rozkłada ciężar książek na całe plecy dziecka, ale przełożone przez ramię i klatkę piersiową (a nie zawieszone na jednym ramieniu), zapewniają pełną swobodę ruchów i odciążają kręgosłup. Warto dziecku noszącemu listonoszkę przypominać, że torba na ramię powinna być przekładana z jednej strony ciała na drugą w ciągu dnia, by jak najmniej przeciążać obojczyki i ramiona.

Najlepszym wyborem będą torby posiadające gruby pasek, regulacje i miękki ochraniacz na ramię.

           

 

 

Piórnik szkolny, który zmieści wszystko

Piórnik dla dziewczynki czy chłopca – to bez znaczenia. Ma przede wszystkim mieścić… wszystko. Dlatego najważniejszą cechą dobrego piórnika jest solidny zamek, który nie porwie się od nadmiaru długopisów, ołówków i karteczek z tajemniczymi wiadomościami od kolegów z ławki obok.

Piórnik z wyposażeniem ma być również lekki i zajmować minimum miejsca w plecaku czy torbie. Najlepszym wyborem będzie ten, który nie posiada wielu obszernych kieszeni, a jedną dużą z usztywnianym dnem. Dzięki temu piórnik jest wąski na górze, pojemny na dole i ułożenie go między książkami nie sprawia trudności. Gruby zamek błyskawiczny utrzyma wszystkie skarby w ryzach, a na dodatek dziecko może przypiąć do niego swój ulubiony brelok

                                                    

 

 

Lunchbox dla dziecka – hit czy kit?

Hit. Bezdyskusyjnie. Dlaczego? Otóż jedzenie ułożone w lunchboxie nie tylko wygląda znakomicie, ale i nie zdeformuje się, jak kanapka włożona luzem do torby w reklamówce (kto nigdy nie miał zmierzwionej do granic możliwości, mokrej od pomidora kanapki w plecaku, ten nie zna bólu jedzenia tego na przerwie). Ponadto nowoczesne lunchboxy są tak pojemne, że prócz kanapki pomieszczą nawet znienawidzoną marchewkę czy ulubione ciasteczko i to bez zagrożenia, że jedno z drugim się pomiesza. Wszystko będzie ułożone niczym Tetris i utrzymane w ryzach dzięki blaszanym ściankom pudełka. A dlaczego blaszany lunchbox jest lepszy niż plastikowy? Tego chyba nie trzeba tłumaczyć, wystarczy spojrzeć na poziom zanieczyszczenia planety i czule przeprosić starego, dobrego blaszaka.

  

 

Portfel dla dzieci, który uczy odpowiedzialności

Dobry start w biegu do dorosłości to pierwszy, własny portfel, w którym można schować kieszonkowe, legitymacje, różnego typu skarby i pilnować go niczym oka w głowie. Najlepszy będzie taki, który nie ma wielu przegródek, ma jedną kieszeń, główne zapięcie zapinane na zamek, a jego kształt pozwala na swobodne noszenie go w kieszeni spodni, plecaka lub torby. Wówczas dziecko nie tylko ma ważne dokumenty oraz pieniądze zawsze pod ręką, ale również uczy się odpowiedzialności i wydawania własnych finansów z portfela – a te z każdą gumą czy batonikiem kupionym w szkolnym sklepiku znikają niebywale szybko.

   

 

Małe wielkie rzeczy, które jednoczą na szkolnym korytarzu

Kiedy powrót do szkoły umila idealnie dobrana wyprawka szkolna, wstawanie z rana boli mniej. Możliwość zmieszczenia ulubionych przedmiotów w pakownym plecaku lub torbie z ukochanym superbohaterem, dodaje ogromnej pewności siebie na szkolnym korytarzu. Przez wyrażanie swoich upodobań dodatkami z gier lub filmów, dziecko może szybko znaleźć grupę rówieśników podzielającą jego zainteresowania. A przecież nic tak nie buduje wspomnień ze szkolnych lat, jak paczka znajomych i momenty, które na zawsze zostaną poza świadomością rodziców.

 

Miłego wejścia w nowy rok szkolny!

Życzy

pixel